Ukrayna’nın “Öldürdük” dediği Rus Amiral Sokolov ortaya çıktı

Ukrayna‘nın Rusya‘nın Karadeniz Filosu’na ait karargaha düzenlediği saldırıda öldürdüğünü iddia ettiği Filo Komutanı Amiral Viktor Sokolov, Rusya Savunma Bakanlığı toplantısında görüntülendi.

UKRAYNA’NIN İDDİALARINI YALANLADILAR

Ukrayna‘nın dün öldürdüğünü iddia ettiği komutan, Rusya Savunma Bakanlığı toplantısında görüntülendi. Ukrayna’nın geçtiğimiz hafta cuma günü Sivastopol şehrindeki Rusya’nın Karadeniz Filosu’na ait karargaha düzenlediği füze saldırısında öldürdüğünü iddia ettiği Rusya’nın Karadeniz Filosu Komutanı Viktor Sokolov, Rusya Savunma Bakanlığı toplantısına çevrim içi olarak katıldı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu

TOPLANTIDA GÖRÜNTÜLENDİ

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan görüntülerde, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu başkanlığında düzenlenen toplantıda Sokolov’un da yer aldığı ve sağlıklı olduğu görüldü.

Amiral Viktor Sokolov

UKRAYNA’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Ukrayna özel kuvvetleri ise yayınlanan görüntülere yanıt olarak, Rusya’nın Sokolov’un hayatta olduğu iddiasıyla söz konusu görüntüleri yayınlamak zorunda kaldığını belirterek, ilgili birimlerin Sokolov hakkındaki iddiaları araştırdığını belirtti.

Amiral Viktor Sokolov

TOPLANTI TARİHİ NET DEĞİL

Öte yandan toplantının görüntüleri bugün paylaşılsa da tam olarak ne zaman düzenlendiğine dair net bir bilgi bulunmuyor.

NE OLMUŞTU?

Ukrayna ordusu, Sivastopol kentindeki Rus karargahına füze saldırısı düzenlemiş ve saldırıda 33 kişi yaşamını yitirirken onlarca kişi de yaralanmıştı. Kiev yönetimi, saldırıda Rusya Karadeniz Filosu Komutanı Amiral Viktor Sokolov’un da ölenler arasında olduğunu iddia etmişti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx