Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: Kafalar Karışık!

İndirimlerin bitmesi ile normale döndük. Steam’in TL kararını uygulamaya koymasına sayılı günler kala gelin bu hafta Türk oyuncular olarak tercihlerimizi hangi oyunlardan yana kullanmışız bir göz atalım.

1. Artık birinciden hiç bahsetmemeye başlayacağız…

Zira Counter-Strike 2 birincilik tahtını kaybettiğinde muhtemelen kıyamet kopacak! Oyuncular olarak duygusal bağ kurduğumuz CS:GO’nun varisi olarak tahta çıkan Counter-Strike 2 bu hafta da yerini kimselere kaptırmıyor.

2. Ama en azından EA Sports FC 24’ün yerini ne zaman bırakacağını biliyoruz.

Elbette EA Sports FC 25 çıktığında… EA FIFA markasını ardında bıraktıktan sonra yeni ismiyle yola hayli sağlam çıktı. Müthiş bir satış başarısı yakalayan EA Sports FC 24 1,199,99 TL’lik fiyatına karşın ülkemizde de hayli popüler.

3. O neçe yükseliştir yiğidim!

Fiyaskolarla dolu çıkışının ardından oyun dünyasının en büyük geri dönüşlerinden birini yapan Cyberpunk 2077 bu hafta tam 11 sıra birden yükselerek üçüncülük koltuğuna kuruluyor. Elbette bu yükselişte yakın zamanda gelen 2.0 yamasının ve başarılı ek paket Phantom Liberty’nin de payı büyük.

4. Bu oyun ile bağımız ise apayrı.

Rockstar Games’in tüm oyun dünyasına adeta ders verdiği eseri RDR2 listenin üst sıralarında hala kendine yer bulmayı başarıyor. Çıkışının üzerinden 5 sene geçmiş olan Red Dead Redemption 2 hala çok satanlar listelerinin üst sıralarında.

5. Kim derdi ki bir CRPG gelecek ve listeleri altüst edecek?

Böylesine niş bir türde böylesine popüler bir yapım ortaya koyabilmek az buz bir başarı değil. Görece ufak diyebileceğimiz Larian Studios Baldur’s Gate 3 ile ortaya öyle bir iş koydu ki yalnızca oyuncular değil, oyun dünyasının profesyonellerini dahi kendine hayran bırakmayı başardı.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Call of Duty

  • Football Manager 2024

  • Detroit: Become Human

  • Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

  • Resident Evil 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx