Selvi: Suriye için tek seçenek kara harekâtı değilmiş, hava operasyonlarıyla PKK-YPG’ye ait tüm tesisler ortadan kaldırılacak

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İçişleri Bakanlığı’na yönelik terör saldırısından sonra Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in Suriye’deki terör hedeflerinin vurulacağını açıklayıp, ABD başta olmak üzere üçüncü ülkelere ‘hedef olmayın’ uyarısı yapmasını değerlendirdi.

“Suriye’ye kara harekâtı olacak mı?” sorusuna yanıt arayan Selvi, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Suriye’de terör örgütüne ait eğitim alanları, altyapı ve üstyapı tesisleri, enerji santralları, petrol kuyularının olduğu alanlar tek tek tespit edilmiş durumda. Dün itibarıyla terör örgütüne ait askeri sığınaklar, eğitim tesisleri, sabotaj birimleri, depolar ve cephanelikler vuruldu.

Terör örgütüne ait tüm hedeflerin belirlendiği nokta operasyonlarla bunların imha edileceği ifade ediliyor. Bu konuda tüm hazırlıklar tamamlanmış ve düğmeye basılmış durumda. Peki Suriye’ye yönelik Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı gibi yeni bir kara harekâtı olacak mı? İhtiyaç görülürse olur, ama Suriye için tek seçenek kara harekâtı değil deniliyor. Benim anladığım kara harekâtına gerek kalmadan havadan yapılacak nokta operasyonlarla PKK-YPG’ye ait tüm tesisler ortadan kaldırılacak.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx