OpenAI’daki Görevinden Alınan Sam Altman’ın Kovulmadan Önce Yaptığı Açıklamalar Kafalarda Soru İşareti Bıraktı

Geçtiğimiz günlerde OpenAI tarafından görevine son verilen CEO Sam Altman’ın bir ay öncesinde verdiği bir röportajda söylediği ‘Kovulabilirim’ ifadesi, sosyal medyada gündem oldu.

Detaylar ⬇️

Kaynak: https://www.instagram.com/reel/Cz3rv0…

Geçtiğimiz günlerde neredeyse kimsesinin beklemediği bir şekilde, ünlü yapay zeka şirketindeki görevine son verilen CEO Sam Altman ile OpenAI arasında yaşananlar tekrardan gündeme geldi.

Firmanın yönetim kurulu tarafından kovulan başarılı yöneticinin tam olarak hangi gerekçe ile görevden alındığı hala belirsizliğini korurken, Altman’ın geçmişte yönetim kurulu hakkında yaptığı bazı açıklamalar gün yüzüne çıktı.

Genç CEO’nun Ekim 2023’te Londra’da katıldığı Bloomberg Technology Summit etkinliğinde verdiği bir röportajda yer alan söylemleri birçok kişinin kafasını karıştırdı.

Röportaj sırasında sunucunun, “Size neden güvenmeliyiz?” sorusuna “Güvenmemelisiniz.” yanıtını veren Altman, OpenAI’da hiç bir hissesinin olmadığını, yönetim kurulunun kendisini rahatlıkla kovabileceğini dile getiriyor.

ChatGPT’nin geliştirilmesinde büyük bir rol oynayan Altman, ayrıca yönetim kurulunun daha çok demokratikleşmesi gerektiğinin de altını çiziyor.

⬇️

Eski OpenAI yöneticisinin mevcut açıklamalar ile beraber şirket içerisindeki karmaşayı ve yönetim kurulunun alacağı çarpıcı kararları çok daha öncesinden gözler önüne serdiği düşünülüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx