Netanyahu ve ABD Dışişleri Bakanı kameralar önünde birbirlerini gazlayıp durdu

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Gazze’yi bombardımana tutan İsrail‘de, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüştü. İki isim daha sonra kamera karşısına geçerek birlikte mücadele edeceklerini duyurdu. Basın toplantısında öldürülen binlerce Filistinli sivilin anılmaması dikkat çekti.

25 ABD VATANDAŞI YAŞAMINI YİTİRDİ

BİRBİRLERİNE DESTEK VERDİLER

Hamas’ın İsraillilere yönelik eylemlerini eleştiren Blinken, “DEAŞ’tan bu yana bu denli ahlaksızlık görmedik.” ifadesini kullandı. İsrail’i ziyaretinde Başbakan Binyamin Netanyahu ve İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile görüşeceğini kaydeden Blinken, “İsrail’in kendini savunmak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olmasını sağlayacağız, İsrail halkına da destek vereceğiz. Önemli miktarda askeri yardım çoktan yola çıktı.” diye konuştu.

ÖLDÜRÜLEN SİVİLLERDEN BAHSETMEDİLER

Netanyahu, ziyaretleri için Blinken’a teşekkür ederken; ABD Dışişleri Bakanı ise “ABD İsrail’in arkasında. İsrail’de çocukların ve sivillerin Hamas tarafından öldürülmesini kabul etmeyeceğiz” dedi. Öte yandan iki ismin Filistin’de öldürülen sivillerden bahsetmemeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx