Uzman, Yatırımlık 10 Web 3.0 Coin’in İsmini Verdi!

Şu anda Blockchain teknolojisi, popülaritesinde meteorik bir artış görüyor. Bu kapsamda internet, Blockchain ile gelişme göstermesi beklenen en eşsiz sektörlerden biri. Web 3.0 ağları, Blockchain ve kripto teknolojisinin temel yapı taşı olan merkeziyetsiz protokoller üzerinde çalışıyor. Sonuç olarak, bu üç teknoloji ve diğer alanlar arasında önemli bir bağlantı olduğunu tahmin edebilirsiniz. Web 3.0 standardı için oluşturulan Web 3.0 coin projeleri, akıllı sözleşmeleri kullanan ve internetteki işlemleri otomatikleştiren merkeziyetsiz girişimlerdir.

Yatırımlık 10 Web 3.0 coin

Web 3.0 projelerinin ve onların kripto paralarının gelecekte değerinin artırma ihtimali yüksek. Bu nedenle uzmanlar Web 3.0 varlıkları için çeşitli değerlendirmeler yapıyor. Son olarak bir uzman, Ağustos ayında “yatırım potansiyeli taşıyan 10 Web 3.0 coin” listesini paylaştı. Biz de Kriptokoin.com olarak, bu listeyi sizin için derledik.

Helium (HNT)

Helium, Proof-of-Coverage modelini kullanan Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkeziyetsiz bir ağdır. Bu ağ, blockchain teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Buna göre Helium kullanıcıları, herhangi bir boyutta merkeziyetsiz kablosuz altyapılar oluşturabilmektedir. Bu altyapı, düşük güçlü cihazların birbirleriyle konuşmasını ve sıcak noktalar olarak bilinen düğümlerden oluşan bir ağ üzerinden veri göndermesini mümkün kılar. Helium, Kasım 2021’de 300 binden fazla düğümü aşan en sağlam Web 3.0 ağlarından birine sahiptir. Buna göre her sıcak düğüm, bir bütün olarak ağın belirli bir yüzdesini kapsar. Madencilik operasyonları da sıcak noktalarda yürütülmektedir. Sıcak düğüm sahipleri, Helium ağının Web 3.0 coin varlığı HNT’yi basabilmektedir. Böylece, ağı oluşturan düğümlerin yönetimine katılabilmektedirler. Yazım sırasında HNT 8,12 dolardan işlem görüyordu.

Audius (AUDIO)

Audius, müzik bestecilerinin, müzik kullanıcılarının ve düğüm operatörlerinin çıkarlarını bir araya getirir. Bunun için Web 3.0 coin AUDIO’yu kullanan merkeziyetsiz bir dijital müzik ağı olarak çalışır. Bu ağ, akıllı sözleşmelerin kullanımıyla etkindir. Kripto paranın yönetim, stake ve sanatçılar için artan gelir teşviki gibi çeşitli kullanım durumları vardır. Ek olarak Audius, içerik sağlayıcılarının çalışmalarını, haftalık listesinde vurgular ve teşvik eder. Yazım sırasında AUDIO, 0,37 dolardan el değiştiriyordu.

Chainlink (LINK)

Chainlink, Ethereum üzerine kurulu merkeziyetsiz bir ağdır. Gerçek dünyadan alınan verilere dayalı akıllı sözleşmeler oluşturmayı kolaylaştırır. Herhangi bir blok zinciri ile etkileşime girme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, hızla oracle hizmetleri sağlamak için popüler bir platform haline gelmiştir. Son zamanlarda, Chainlink’in yerel tokeni LINK’e yönelik talep artışı var. Buna göre token, yakın zamanda en büyük ETH sahipleri arasında en çok işlem gören ve sahip olunan kripto para birimi haline geldi. Ek olarak, bunu yaparken Shiba Inu gibi hype tokenlerini de geride bıraktı. Ağustos ayı itibariyle Web 3.0 coin LINK’in mevcut fiyatı 9,16 dolar civarında yer alıyor.

Filecoin (FIL)

Filecoin, merkeziyetsiz bir eşler arası depolama ağıdır. Buna göre kullanıcılar, bilgisayarlarının sabit disklerinde yer kiralayarak platformun para birimini kazanabilirler. Filecoin’in sanat veya müzik eserleri gibi dijital varlıkların arkasına NFT saklama yeteneği de mevcuttur. NFT saklama, bu Web 3.0 coin projesinin en değerli özelliklerinden biridir. İster kişi ister veri merkezi olsun, herkes Filecoin ağı içinde bir depolama sağlayıcısı olarak yer alma potansiyeline sahiptir. İşlem ücretlerinden ve tokenlerden elde ettiğiniz potansiyel gelir, Filecoin ağında kullanıma sunduğunuz depolama alanıyla orantılı olarak artar. Yazının yazıldığı sırada FIL fiyatı 8,17 dolardan işlem görüyordu.

Flux (FLUX)

Flux, geliştiricilere Web 3.0 uygulamaları oluşturma ve bu tür uygulamaları aynı anda birçok ağda dağıtma sürecinde yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ek olarak, merkeziyetsiz girişimlerin oluşumunda kullanılabilmektedir. Flux’un Oracle mimarisi tamamen merkeziyetsiz bir altyapı üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle, kullanıcılar hem zincir içi hem de zincir dışı verilere erişim sağlama avantajına sahiptir. Ağustos ayı itibariyle Flux’un şu anki fiyatı 1,12 dolardır.

Graph (GRT)

Graph, Blockchain’de depolanan verileri düzenlemek için kullanılan bir indeksleme sistemidir. Bu veriler daha sonra filtrelenebilmekte ve topluluk üyeleri tarafından aranabilmektedir. Hem bir Blockchain’deki blokları indekslemek için düşük seviyeli bir mekanizma hem de bu protokolün üzerine inşa edilen yüksek seviyeli bir kriptografik defter bu sistemin bileşenleridir. Yazım sırasında GRT adlı Web 3.0 coin 0,13 dolardan el değiştiriyor.

Theta (THETA)

Theta, video akışını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen merkeziyetsiz bir Blockchain ağıdır. Ağ, tüketicilerin video içeriği almasını kolaylaştırmayı amaçlar ve eşler arası (P2P) bir şekilde çalışır. Buna ek olarak projenin birçok ortaklığı mevcuttur. Buna göre Theta; Sony, Google ve Samsung gibi firmalardan kurumsal doğrulayıcı düğümlere sahip olacaktır. Proje, benzersiz ortaklıklarla NFT’leri, Katy Perry gibi ikonik sanatçıları ve The Price Is Right gibi popüler TV programlarını başlatmasıyla da tanınır. Tüm bunlar nedeniyle THETA adlı Web 3.0 coin, Ağustos 2022’de mutlaka izlenmesi gereken bir token. Yazım sırasında 1,49 dolardan işlem görüyor.

BitTorrent-New (BTT)

2 milyardan fazla kullanıcı ve 200 milyondan fazla cüzdan, eşler arası dosya paylaşım ağı BitTorrent üzerinde yer alıyor. Bu nedenle proje, türünün en popüleri olmayı sürdürüyor. BitTorrent’i Windows, Mac OS X ve Android dahil olmak üzere birkaç farklı işletim sistemine indirmek mümkün. Kendisini “dünyanın en büyük dağıtılmış ağı” olarak tanıtıyor. Ayrıca, çeşitli türlerdeki öğeler için torrent materyallerini izlemek ve indirmek için güvenli erişim sağlıyor. CoinMarketCap’e göre kullanıcılar ücret ödeyerek premium üyelik de satın alabiliyor. Buna göre Premium üyelikler, kullanıcılara reklam gösterilmeden web sitesinde gezinme olanağı gibi avantajlar sağlıyor. Yazım sırasında Web 3.0 coin BTT, 0,0000009881 dolar gibi oldukça ucuz bir fiyattan işlem görüyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot, herhangi bir varlığı veya veriyi farklı blok zincirleri arasında aktarmayı mümkün kılar. Hizmetlerini kullanmak için tokenlerin kullanılması gerekli değildir. Polkadot kullanıcıları, yerel Polkadot ağı içinde, parachain olarak adlandırılan birkaç Blockchain ile birlikte çalışabilmektedir. Aslında Polkadot, Ethereum gibi diğer rakip ağlardan farklıdır. Çünkü parachain’lerinin her biri tekil ve özerktir, ancak birbirleriyle etkileşime girebilirler. Bu, Web 3.0 ve coin varlıkları için önemli bir özelliktir. Yazım sırasında DOT 8.80 dolar civarında bir fiyata sahip.

Siacoin (SC)

Siacoin, kullanıcıların diğer kullanıcılara bulut depolama alanlarını kiralamaları için ödeme yapmalarına olanak tanır. Bunun için, eşler arası model üzerinde çalışan dijital bir platform olarak hizmet verir. Kullanıcılar hakkındaki bilgiler, her bölüm için yeni bir siteye gönderilmeden önce otuz ayrı parçaya bölünür ve şifrelenir. Siacoin içinde şifrelenen bu bilgiler, bulut tabanlı video akışı, içerik dağıtımı ve dosya paylaşımını içerir. Ağustos ayı itibariyle, Web 3.0 coin SC’nin fiyatı 0,0050 dolardır.

Related Posts

Moskova Borsasında kayıplar yüzde 10’u aştı

Moskova Borsası, Ukrayna’daki ayrılıkçı idarelerin Rusya’ya katılmak için başlattığı referandumlar ve Rusya’da ilan edilen kısmi seferberlik …

Çavuşoğlu: Gübre konusunda bazı çözüm yolları bulduk

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul toplantıları kapsamında ABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’taki temaslarını …

Santiment: Bu Altcoin Çakılabilir! Bu 2 Coin ise Ralli Yapabilir

Santiment, en son analizlerinde, artan short pozisyonlar nedeniyle altcoin piyasasında sert düşüşler beklediğini belirtti. Sosyal hacim …

Bu Binance Altcoin’i İçin Gözler 30 Eylül’de! İşte Beklentiler

Binance Chain (BNB), yatay hareketine devam ederken 30 Eylül’de önemli bir fiyat testiyle karşı karşıya. Fiyatı simetrik bir üçgen formasyonunda …

Yedi yıl boyunca hasta muayene etmiş: Profesörlüğü geri alındı

Gaziantep’te Semih Giray isimli doktorun usulsüz belgeyle elde ettiği “Profesör” unvanını kullanarak yedi yıl boyunca hem üniversite …

Reuters’a konuşan Türk yetkili: Erdoğan, Washington’a gidecek

Reuters ajansına konuşan üst düzey bir Türk yetkili, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden’ın bu ayın sonunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.