‘Olağanüstü toplantının’ akabinde AKP Sözcüsü Çelik’ten açıklama: ‘Erken seçim’ argümanlarına cevap verdi

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantının akabinde açıklamalarda bulundu.

Çelik, ”Bir kadro propaganların nasıl bertaraf edileceğine dair, vatandaşlarımıza daha âlâ nasıl ulaşacağımıza dair değerlendirmelerimizi yaptık” dedi. 

“BÖYLE BİR TARTIŞMA KELAM KONUSU BİLE OLAMAZ”

Toplantıda bütün ünitelerin görüşlerini ortaya koyduğunu söyleyen Çelik, erken seçim savlarına ait de konuştu. Takvimde bir değişik olmadığını belirten Çelik, ”Erken seçim tezlerinin hiçbir temeli yok. Bu türlü bir tartışma kelam konusu bile olamaz” dedi. 

Suriye ile ilgili temasa ait olarak da soruyu yanıtlayan Çelik, “Suriye’nin içindeki tahlil siyasi olmadılır” diye konuştu. 

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şu formda:

“Çeşitli düzenlemeler, ıslahat çalışmalarıyla ilgili bir istişare yapıldı. Burada hem önümüzdeki birtakım vatandaşımızla buluşma noktasında ortaya koyulacak stratejiler, karşı propagandaların nasıl bertaraf edileceğine dair çalışmalar topyekün halde değerlendirildi. 

2023 seçimlerinde izlenecek yol haritası konuşuldu. Seçim beyannamesi çalışması, bir manifesto, ona dönük olarak ünitelerimizin çalışmaları değerlendirildi. Bundan sonra da seçime kadar bu toplantıları yapmaya devam edeceğiz.”

“ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI TEMELSİZ”

“Seçimler vaktinde yapılacak. Erken seçim ve gibisi spekülasyonların ne bir temeli ne bir manası var. Erken seçim kelam konusu değil. Vaktinde yapılacak seçimlere dönük, şimdiden bu takvimin başlamış olması son derece olağan. 

(Kurban Bayramı nedeniyle seçim tarihi değişir mi?) Bununla ilgili bir kıymetlendirme yapılmadı. Gündem olmadı. Bu tip toplantılarda haklı olarak sizde de bir hareketlilik oluşuyor. Bu vaktinde yapılacak seçimlere dönük olarak yürütülecek çalışmalar temelinde.”

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sürpiz bir halde Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AKP Genel Lider yardımcıları Hasret Güçlü, Leyla Şahin Usta, Ömer Çelik, Hayati Yazıcı ile Seçim İşleri Lideri Ali İhsan Yavuz’u saat 14.00’te AKP Genel Merkezi’ne çağırmıştı.

Seçim hazırlıklarının görüşülmesi beklenen toplantının geneline ait bir bilgi verilmemişti.

Erdoğan, resmi programına nazaran bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Filistin Devlet Lideri Mahmud Abbas’la görüşecekti. Erdoğan saat 17.00’de Filistin önderini karşılayacak ve akşam yemeği verecekti.  

Related Posts

Ian Kasırgası’nda meyyit sayısı artıyor

ABD’nin güney kıyılarına, 28 Eylül’de, kategori dört şiddetinde uluşan Ian Kasırgası, 29 Eylül’de Güney Carolina eyaletini vurduktan sonra …

Pir Khalid Yasin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’da övgü dolu kelamlar

Hıristiyan inancına mensupken 57 yıl evvel dava arkadaşı Malcolm X’in sayesinde İslam ile müşerref olan Pir Khalid Yasin’in en âlâ dostları …

Rusya’nın Ukrayna’daki başarısızlığı, Putin’in müttefiklerini birbirine düşürdü

Ukrayna’nın 4 bölgesini ilhak etme kararıyla dünyada reaksiyon çeken Rusya’nın Donetsk’in stratejik Lyman kentinden geri çekilmesi Rusya içinde …

Dışişleri’nden ilhaka tepki: Reddediyoruz

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye, 2014 yılında yapılan gayrımeşru bir referandumla Kırım’ın Rusya tarafından ilhakını …

FIFA’ya mektup: Dünya Kupası’ndan men edin

İran’da olaylar sürüyor. Son olarak A Ulusal Kadro oyuncuları maç öncesi seremonisine siyah ceketlerle çıkmışlardı.   İran’daki bayan hakları …

CHP’li büyükşehir belediye liderlerinden ortak bildiri

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP’li 10 büyükşehir belediye lideri buluşmasının ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.