Miralem Pjanic: ”Beşiktaş’a geri döneceğim”

Beşiktaş, Süperlig’de ve Avrupa’da dönemi istediği yerde bitirememesine karşın, transferin son günü Barcelona’dan kiralanan Miralem Pjanic’in gelişi büyük yankı uyandırmıştı. Kontratı biten Boşnak yıldız, tekrar Beşiktaş’a geleceğini söyledi. İşte ünlü futbolcunun açıklamaları:

”Başkan Ahmet Işık Çebi ile 2 dakika konuştum ve imza attım”

“Buraya umutlarla geldim. Geçen yıl imkânsızlıklar içinde, takım eksiğine karşın iki kupa kazanmış bir gruba gelmiştim. Geldiğim ekibin büyüklüğünün farkındayım. Hayatını yitiren eski gazeteci Vedat Vatansever, Beşiktaş’ı anlata anlata bitiremedi. Akabinde dostum Tosic aradı. Ceyhun Karı ve Ahmet Işık Çebi ile 2 dakika konuştum. Akabinde imza için geldim. Beklenen futbolu göstermeye çalıştım lakin ortaya giren pandemi ve sakatlıklar tüm planlarımı alt üst etti. Türkiye benim ikinci vatanım. Lakin futbol hayatıma İtalya’da devam etmek istiyorum. Beşiktaş’a şampiyonluk borcum var. Onu da bir gün kesinlikle ödeyeceğim.

”Sergen Yalçın bana çok âlâ yaklaştı ve daima takviye oldu”

”Bir kadronun başına gelebilecek en büyük felaketleri yaşadık. Ama dönem başı ve Şampiyonlar Ligi maçlarında Covid-19 ile sakatlıklar yüzünden genç takımla alana çıktık. Şiddetli rakiplerle gayret ettik. Sıfır çektik. Kadro olarak moral ve motivasyonumuz düştü. Sağ olsunlar, lider ve idare daima ardımızda durdu. Teknik yönetici Sergen Yalçın bana çok düzgün yaklaştı ve takviye verdi. Karakterli bir teknik adam. Teknik grup ve arkadaş ortamım harikaydı. Beşiktaş’ta grubumuz genel olarak beni sahiplendi.”

”Beşiktaş taraftarı adeta ölüyü oynatır”

“Birçok statta futbol oynadım, bonservisimi elinde tutan Barcelona benim konutum üzere lakin Vodafone Park, fevkalade bir taraftar topluluğuna sahip. Oynanan her müsabakada 90 dakika boyunca rakibi daima baskı altına alıyorlar. Beşiktaş taraftarı adeta ölüyü oynatır. Beşiktaş’a gelmek benim için onur oldu. Burada harikulade bir atmosfer yaşadım. Bu nedenle ben veda etmiyorum, tekrar döneceğim”

”İstanbul’un hastasıyız”

”Çünkü Beşiktaş benim yuvam. Ben ve ailem İstanbul’un hastasıyız. Yarım kalan muvaffakiyet hikayem var. Beşiktaş forması altında Harika Kupa’yı kazanırken yaşadığım mutluluğumu anlatacak söz bulamıyorum. Grup olarak büyük bir sevinç yaşadık.”

”G.Saray ile oynadığımız derbi maç unutulmazdı”

“Bazı müsabakalarda sakatlık üzere meseleler nedeniyle forma giyemedim. Taraftarlar birinci geldiğim günden bu vakte kadar sahip çıktı. Galatasaray’ı 2-1 yendiğimiz maçtaki atmosferi unutamam. Harika oynadık. Rakibimizin çok yeterli silahları olmasına karşın kazandık. Birinci yarıda Kayserispor ve Fenerbahçe ile yaptığımız maçlar da çok heyecanlıydı.”

”Trabzonspor şampiyonluğu hak etti”

“Trabzonspor Üstün Lig’de şampiyonluğu hak etti. Çok yeterli bir takımları var. Yedek kulübesinde bile alanda gayret edecek birinci 11’i mevcuttu. Tebrik ederim. Trabzonspor’un şampiyonluğunda büyük gücün taraftarlar olduğunu gördük. Bence Fenerbahçe’nin takımı da küçümsenmemeli. Fenerbahçe için bence bu noktada Mesut Özil büyük faktör”

”Türkiye’de fizik önemli”

“Türkiye’de futbol mantalitesi Avrupa’ya nazaran çok farklı. Türkiye’de tüm gruplar fizik üstünlüğüne ehemmiyet veriyorlar. Sistem ve taktik ön plana çıkmalı. Bunu herkes görüyor. Sergen Yalçın elindeki takım ile en uygununu yapmaya çalıştı. Pandemi ve sakatlık yüzünden baş edemedi.”

”Sabretmek gerekiyor”

”Ismael hoca değişim ve yeni dönem için çalışıyor. Avrupai sistem oturtmaya çalışıyor. Biraz inanmak ve sabretmek gerek. Zira Türkiye’de günlük muvaffakiyet bekleniyor. Bu da futbolcularda gerilim oluşturuyor.”

KAYNAK: HÜRRİYET

Related Posts

Ian Kasırgası’nda meyyit sayısı artıyor

ABD’nin güney kıyılarına, 28 Eylül’de, kategori dört şiddetinde uluşan Ian Kasırgası, 29 Eylül’de Güney Carolina eyaletini vurduktan sonra …

Pir Khalid Yasin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’da övgü dolu kelamlar

Hıristiyan inancına mensupken 57 yıl evvel dava arkadaşı Malcolm X’in sayesinde İslam ile müşerref olan Pir Khalid Yasin’in en âlâ dostları …

Rusya’nın Ukrayna’daki başarısızlığı, Putin’in müttefiklerini birbirine düşürdü

Ukrayna’nın 4 bölgesini ilhak etme kararıyla dünyada reaksiyon çeken Rusya’nın Donetsk’in stratejik Lyman kentinden geri çekilmesi Rusya içinde …

Dışişleri’nden ilhaka tepki: Reddediyoruz

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye, 2014 yılında yapılan gayrımeşru bir referandumla Kırım’ın Rusya tarafından ilhakını …

FIFA’ya mektup: Dünya Kupası’ndan men edin

İran’da olaylar sürüyor. Son olarak A Ulusal Kadro oyuncuları maç öncesi seremonisine siyah ceketlerle çıkmışlardı.   İran’daki bayan hakları …

CHP’li büyükşehir belediye liderlerinden ortak bildiri

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP’li 10 büyükşehir belediye lideri buluşmasının ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.