Kayyumdan TÜGVA ve TÜRGEV itirafı: ‘Tabi ki para veriyoruz’

Boydaklar’a ilişkin olan ve FETÖ’den el konan Erciyes Anadolu Holding’in CEO’su Alpaslan Baki Ertekin; 2021 yılı finansal sonuçları ve gelecek periyoda ilişkin gaye ve stratejilerine ait bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

“TABİ Kİ TÜRGEV VE TÜGVA’YA PARA VERİYORUZ”

AKP’ye yakınlığıyla bilinen TÜGVA, TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyeti’ne para verdiklerini itiraf eden Ertekin, tabirlerini kullandı.

“HOLDİNG’İN AKP’NİN ARPALIĞI OLDUĞUNU KABUL EDİYOR”

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine nazaran, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in düzenlediği basın toplantısında gündeme getirdiği hususlara ait açıklama yaptı. CEO Ertekin’in yaptığı açıklamalarla holdingin AKP’nin arpalığı olduğunu kabul ettiğini tabir eden Arık, şunları söyledi:

“Maalesef TMSF’ye devredilen şirketleri arpalık üzere gören iktidar partisi sorularımızı karşılıksız bırakırken, iktidar partisinin kayyım olarak atadığı şahıs da soru işaretlerini gidermek yerine holding bünyesindeki işçi kardeşlerimizi figüran, basın mensuplarını da izleyici yapıp ucuz bir tiyatro oyununu sahneye koydu.

Kendince karar veren bu zat, şark kurnazlığı yapayım derken aslında tezlerimizin doğruluğu, Holding’in AKP’nin arpalığı olduğunu da kabul ediyor. Babasının bağından üzüm bağışlıyormuş üzere ‘TÜRGEV’e verdim, TÜGVA’ya verdim. Tekrar vereceğim’ diyor.

Neymiş vergilerden vermiyormuş. Babanın parasını mı veriyorsun? Orası kamunun denetiminde bir kurum, orası milletin malı. Veriyorsan cebinden ver.

Madem verdiğini kabul ediyorsun ne kadar verdiğini açıkla da Kayseri kamuoyu öğrensin. Bu açıklama kamu kaynaklarının TÜRGEV’e, TÜVGA’ya, İlim Yayma Cemiyetine peşkeş çekildiğinin itirafıdır.”

“KAYSERİNİN 20 MİLYON AVROSU NEREDE”

CHP’li Arık, geçtiğimiz günlerde de TMSF’ye devredilen, Erciyes Anadolu Holding’in eski CEO’su Ertunç Laçinel’in 20 milyon avroyla kayıplara karıştığını tez etmişti.

Arık, “Şirketin başına 2016 yılında 5 şahıstan oluşan bir kayyım heyeti atandı, kayyımın başına da ‘Ertunç Laçinel’ isminde biri getirilir. Artık, Laçinel nerede? Kayseri’nin 20 milyon Eurosu nerede? 2018’de Başbakan Binali Yıldırım’a Laçinel’i sordum, 4.5 yıldır karşılık bekliyorum.

Ama 20 milyon Euroyla kayıp. Holding ise AKP buyruğunda ve onlar nereye, ne kadar para derse, oraya harcanıyor. Turkuaz medyaya milyonlarca dolar para aktarılmış fakat tarafsız yayıncılık yapanlara tek kuruş yok. Holding, AKP’nin art bahçesi üzere yönetiliyor” sözlerini kullanmıştı.

Related Posts

Ian Kasırgası’nda meyyit sayısı artıyor

ABD’nin güney kıyılarına, 28 Eylül’de, kategori dört şiddetinde uluşan Ian Kasırgası, 29 Eylül’de Güney Carolina eyaletini vurduktan sonra …

Pir Khalid Yasin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’da övgü dolu kelamlar

Hıristiyan inancına mensupken 57 yıl evvel dava arkadaşı Malcolm X’in sayesinde İslam ile müşerref olan Pir Khalid Yasin’in en âlâ dostları …

Rusya’nın Ukrayna’daki başarısızlığı, Putin’in müttefiklerini birbirine düşürdü

Ukrayna’nın 4 bölgesini ilhak etme kararıyla dünyada reaksiyon çeken Rusya’nın Donetsk’in stratejik Lyman kentinden geri çekilmesi Rusya içinde …

Dışişleri’nden ilhaka tepki: Reddediyoruz

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye, 2014 yılında yapılan gayrımeşru bir referandumla Kırım’ın Rusya tarafından ilhakını …

FIFA’ya mektup: Dünya Kupası’ndan men edin

İran’da olaylar sürüyor. Son olarak A Ulusal Kadro oyuncuları maç öncesi seremonisine siyah ceketlerle çıkmışlardı.   İran’daki bayan hakları …

CHP’li büyükşehir belediye liderlerinden ortak bildiri

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP’li 10 büyükşehir belediye lideri buluşmasının ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.