Çinli Mini Cooper! Yeni Elektrikli Otomobil Leapmotor T03 Türkiye’de

Çin merkezli otomobil üreticisi Leapmotor’un uygun fiyatlı yeni aracı Leapmotor T03, ülkemizde satışa sunuldu. İşte yeni T03 hakkında bilmeniz gereken her şey…

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde ilk lansman etkinliğini düzenleyen Leapmotor, ünlü T03 isimli otomobilini Türkiye’de satışa sundu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapan Leapmotor, ülkemizde ilk olarak sahip olduğu özelliklere kıyasla oldukça uygun fiyatlı aracı T03’ü görücüye çıkardı.

Türkiye’ye yeni ayak basan otomobil, ilk görüşte küçük boyutlarda olduğu sanılsa da oldukça geniş bir tasarıma sahip.

T03’ün sevimli ve samimi tasarımı onun rakiplerine kıyasla küçük boyutlarda olduğu anlamına gelmiyor. 3.6 metre uzunluğuyla şaşırtan yeni otomobil, 1.6  metre genişliğe ve 1.5 metre yüksekliğe ev sahipliği yapıyor. Söz konusu araç bununla beraber 508 litreye kadar çıkabilen devasa bir bagaj hacmi de sunuyor.

Leapmotor T03, fiyatı ve kompakt tasarımının yanı sıra şehir içi performansıyla da göz dolduruyor.

Çiçeği burnunda araç, tasarımının yanı sıra performans özellikleriyle de şehir içi kullanım adına birebir. İlk olarak 80kW’lik gücüyle kısmen mütevazi bir motor taşıyan otomobil, 417 km’lik menziliyle şehir içinde kullanıcıları mağdur etmiyor. Batarya tarafında hızlı şarj desteğini arkasına alan T03, pilinin yarısını 36 dakikada doldurabiliyor.

Teknoloji harikası otomobilin iç tasarımı, konforu ve eğlenceyi ön planda tutuyor.

Lepmotor T03, dışarıda olduğu gibi içeride de kompakt bir yapıda. Panoramik cam tavan ile beraber gelen T03, içerisinde biri 8, diğeri 10.1 inçlik iki büyük ekran bulunduruyor. Bu ekranlardan birisi gösterge olarak kullanılırken, diğeri bilgi ve eğlence amaçlı bir multimedya tablet olarak değerlendiriliyor. Çoğu yeni nesil araç gibi ses komut teknolojisini destekleyen T03, mobil uygulaması ile de kontrol edilebiliyor.

Elektrikli T03, otonom sürüş adına tam tamına 10 adet akıllı sürüş yardımı taşıyor.

Yeni araç, otonom sürüş teknolojisiyle de dikkat çekiyor. 10 adetlik akıllı sürüş destekli otomobil, mesafe takibi, park yardımı ve hız sabitleme gibi yenilikleriyle bu alanda öne çıkabilir.

Sayısız özelliğe sahip Leapmotor T03’ün ön sipariş fiyatı, Tesla Model Y aracının neredeyse yarı fiyatına denk geliyor.

Lansman etkinliğinin hemen ardından ülkemizde satışa sunulan T03, fiyatıyla oldukça sevindiriyor. Yeni araç, 799.000 TL’lik tanıtıma özel etiket değeriyle Türkiye’deki en ucuz elektrikli otomobiller listesinde başı çekiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni otomobil Türkiye’de iyi bir tercih olabilir mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir