Bu Binance Altcoin’i İçin Gözler 30 Eylül’de! İşte Beklentiler

Binance Chain (BNB), yatay hareketine devam ederken 30 Eylül’de önemli bir fiyat testiyle karşı karşıya. Fiyatı simetrik bir üçgen formasyonunda ilerliyor. Çelişen trendler altcoin’in kaderini 280 dolar civarında savaşırken belirleyecek.

İşte Binance Chain (BNB) içinde 30 Eylül’de olacaklar

Binance’in yerel kripto para birimi BNB, 335 dolar direncinde azalan trend çizgisiyle ilk karşılaştığında 10 Ağustos’ta simetrik bir üçgen oluşumuna girdi. Takip eden beş hafta, iki çelişen artan ve azalan model arasındaki tam kesişme noktası olan 280 dolar civarında bir mücadele oldu.

Trend çizgilerinin kesiştiği 30 Eylül’e kadar simetrik üçgenin yukarı mı yoksa aşağı mı kırılacağı belirsiz. Şu anda toplam 45 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan BNB Chain token, son üç ayda daha geniş altcoin piyasasından %15 daha iyi performans gösterdi.

BNB Chain’in geliştirmedeki en son atılım, projenin sıfır bilgi (ZK) kanıtlı ölçekleme gizlilik teknolojisini tanıtmasının ardından 7 Eylül’de duyuruldu. Daha hızlı kesinlik ve daha düşük işlem ücretleri hedefleyen testet’in Kasım ayında yapılması bekleniyor. Ethereum beyni Vitalik Buterin de Ethereum ağı için benzer bir çözüm uygulamak istiyor. Buterin, 2021’in sonlarında ZK’nın önemini vurgulamıştı.

BNB Chain’in Ethereum uyumlu ağı tamamen işlevseldir. Ayrıca DEX’ler, oyunlar, teminatlı kredi hizmetleri, sosyal ağlar, getiri toplayıcıları ve NFT pazarları dahil olmak üzere DApp’ler barındırır.

Fiyat mevduatlarındaki düşüş kırmızı bayrak olabilir

BNB şu anda ATH seviyesinin %60 altında işlem görüyor. Stablecoin’ler hariç, piyasa değeri sıralamasında üçüncü en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor. Ayrıca, ağ, TVL açısından 6,6 milyar dolar değerinde mevduata sahiptir. BNB fiyatının son 3 ayda %26,5 artmasına rağmen, ağın BNB tokenlerinde ölçülen TVL’si aynı dönemde %12,5 düştü. Genellikle, bu veriler ilgili olur, ancak diğer rakiplerin nasıl ilerlediğine bağlıdır.

Aslında, daha düşük akıllı sözleşme mevduatları, endüstri genelinde norm olmuştur. Örneğin, Solana’nın TVL’si 3 ayda %27.5, Avalanche (AVAX) ise %36 azaldı. Ethereum bile, 17 Temmuz’daki 34 milyondan 24,2 milyona düşen ETH mevduatlarında %29’luk bir kesinti gördü.

Dolar bazında, BNB Chain’in şu anki 6,6 milyar dolarlık TVL’si 16 Eylül’e giden üç ayda %12 arttı. Bu rakam, DeFi Llama’dan alınan verilere göre Avalanche’ın 2,2 milyar dolarına kıyasla çok daha üstün. BNB ayrıca, 1,3 milyar dolarlık TVL’si ile Solana’yı da geride bırakıyor. BNB’nin bir bütün olarak Ethereum rakiplerinden daha iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Gameta liderliğindeki DApp kullanımı artıyor

Binance Chain’in TVL düşüşüne kullanıcılarda bir azalmanın eşlik edip etmediği DApp kullanım metriklerinden anlayabiliriz. Oyunlar ve koleksiyonlar gibi bazı DApp’ler büyük para yatırma işlemleri gerektirmez. Bu nedenle bu durumlarda TVL metriği önemsizdir.

BNB Chain’in merkezi olmayan borsası PancakeSwap, 1,75 milyon aktif adrese sahiptir. Bununla birlikte tüm akıllı sözleşme ağlarında mutlak liderdir. Bu arada, Ethereum ağı yalnızca üç DApp’e sahiptir. Bunlar Uniswap, OpeanSea ve MetaMask Swap olmak üzere 35.000’den fazla aktif adres barındırır. Daha da önemlisi, BNB Chain kullanan üç DApp, %190 veya daha yüksek bir oranda büyüdü. Gameta 900.000’den fazla aktif adresle en umut verici olanı oldu.

BNB’nin TVL ve DApp’indeki aktif adreslerdeki düşüşe bakılırsa, bir düzeltme için hazırlandığı sonucana varılabilir. Ancak çoğu analiste göre böyle bir tahmin yapmak hatalı olacak. Bununla birlikte, rakiplerle bir karşılaştırma da dahil olmak üzere daha ayrıntılı bir analiz, 30 Eylül’de 280 dolardan geçen simetrik üçgen formasyonunun BNB’nin fiyatı için yükseliş tetikleyicisi olduğunu gösteriyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, BNB şu anda 277,61 dolardan işlem görüyor.

Related Posts

Moskova Borsasında kayıplar yüzde 10’u aştı

Moskova Borsası, Ukrayna’daki ayrılıkçı idarelerin Rusya’ya katılmak için başlattığı referandumlar ve Rusya’da ilan edilen kısmi seferberlik …

Çavuşoğlu: Gübre konusunda bazı çözüm yolları bulduk

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul toplantıları kapsamında ABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’taki temaslarını …

Santiment: Bu Altcoin Çakılabilir! Bu 2 Coin ise Ralli Yapabilir

Santiment, en son analizlerinde, artan short pozisyonlar nedeniyle altcoin piyasasında sert düşüşler beklediğini belirtti. Sosyal hacim …

Yedi yıl boyunca hasta muayene etmiş: Profesörlüğü geri alındı

Gaziantep’te Semih Giray isimli doktorun usulsüz belgeyle elde ettiği “Profesör” unvanını kullanarak yedi yıl boyunca hem üniversite …

Reuters’a konuşan Türk yetkili: Erdoğan, Washington’a gidecek

Reuters ajansına konuşan üst düzey bir Türk yetkili, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden’ın bu ayın sonunda …

Borsa günü rekorlarla tamamladı

BIST 100 endeksi, evvelki kapanışa nazaran 135,62 puan artarken, toplam süreç hacmi 105,3 milyar lira ile rekor düzeyde gerçekleşti. Bankacılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.