BirFatura, e-faturaya geçişi fiyatsız hale getirdi

Pandemiden bu yana dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla birlikte iş hacimlerinin artması, şirketleri operasyon süreçlerini süratli, düşük maliyetli, inançlı hale getirecek tahlil yolları aramaya yönlendiriyor.

Hem vakitten tasarruf etmek hem de satış, fatura, doküman arşivlenmesi üzere kademeleri pratik bir biçimde gerçekleştirmek isteyen işletmeler tahlili iş süreçlerini elektronik ortama aktarmakta buluyor.

Şirketler e-çözümlerle verimliliğini artırırken, sürdürülebilir bir geleceğe de kapı aralıyor. E-ticaret yapan KOBİ’lerin fatura, kargo, satış ve rapor süreçlerini entegre bir halde gerçekleştirebilecekleri yazılım sunan Gelir Yönetimi Başkanlığı (GİB) lisanslı bir entegratör BirFatura’nın CEO’su İbrahim Bayır ise 2022’nin birinci çeyreğinde bilhassa e-faturaya geçişte %50’lik artış kaydettiklerini ve gelecek devirde tüm şirketlerin e-fatura başta olmak üzere elektronik doküman sistemine geçiş yapacağını öngördüklerini belirterek mevzuyu şu sözlerle kıymetlendirdi:

BirFatura’nın CEO’su İbrahim Bayır

“GİB tarafından 22 Ocak’ta yayımlanan yeni bildirim ile e-fatura ve e-arşive geçiş mecburiliği için belirlenen ciro limitleri aşağı çekildi ve bu ciroların her geçen yıl düşmesiyle birlikte birçok bölüm etkilendi.

Brüt satış hasılatı 1 milyon TL ve üzeri olan mükelleflerin 1 Temmuz prestijiyle e-faturaya geçişi artık bir zorunluluğa dönüşse de şirketler e-fatura sayesinde birçok sarfiyat kaleminden tasarruf ederken, iş modellerini de sürdürülebilir kılmaya başladı.

Elektronik tahlillerin sunduğu bu avantajlar ise işletmelerin birçoğunun e-çözümlere istekli olarak geçiş yapmasında itici güç oldu.”

E-FATURAYA ŞİRKETLER GEÇENLER YÜZDE 80 TASARRUF EDİYOR

Şirketler 1 adet faturanın 10 yıllık arşivleme maliyetlerinin toplamına nazaran %80 tasarruf ettikleri aktaran BirFatura’nın CEO’su İbrahim Bayır, e-arşiv ve e-faturanın avantajlarını şu sözlerle açıkladı:

“Şirketler için en yüksek maliyetli işlerin birinci sırasında fatura kesmek ve bu dokümanları arşivlemek geliyor. Zira faturaların kesilme sürecinde baskı, kağıt üzere gereçlerin yanı sıra operasyon ünitelerinde de işçi gereksinimini doğuyor. Faturaların 10 yıla kadar denetlenebilir olması mecburiliği da arşiv sistematiğini gerekli kılıyor.

E-fatura ve e-arşiv metotları ise şirketlerin fatura süreçlerinin otomatik yapılabilmesini sağlayarak işçi gereksinimini ortadan kaldırırken, satış süreçlerini de hızlandırarak vakitten tasarruf edilmesine kapı aralıyor.

Kağıt israfının engellenmesinden nakliye süreçlerindeki karbon ayak izini azaltmaya kadar pek çok fayda sağlayan elektronik tahliller sürdürülebilir geleceğe de yeşil ışık yakıyor.”

FATURA KESME MÜHLETİ 2 SANİYEYE DÜŞÜRÜLDÜ

E-fatura ve e-arşiv dahil olmak üzere tüm e-çözümlerin avantajlarını şirketler için daha erişebilir hale getirdiklerini belirten BirFatura’nın CEO’su İbrahim Bayır, iş modellerini şu halde aktardı:

“2016’dan bu yana binlerce KOBİ’ye hizmet veren BirFatura olarak ülkemizin tüm online pazaryerlerine entegre olmak için çalışıyoruz.

Müşterilerimizin bir faturayı kesme müddetini 2 saniyeye kadar indirebilirken, ön muhasebe, otomatik SMS, kredili kargo üzere onlarca özelliği de beraberinde sunuyoruz. Bilhassa dijitalleşmeyle birlikte şirketlerin başta e-fatura olmak üzere tüm e-belge uygulamalarına geçişini hızlandırdığını biliyoruz.

Bu süreçteki artan hacimle birlikte biz de 2020’den bu yana takımımızı 2 katına çıkardık, ikinci ofisimizi açtık ve %200’lük büyüme kaydettik. E-faturaya geçiş her ne kadar yasal bir yükümlülük üzere görünse de, sistemin konforlu yapısı şirketlerin birçoğunun istekli mükellef olmasının yolunu açtı.”

İŞ DÜNYASININ YENİ TRENDİ E-ÇÖZÜMLER OLDU

Son devirdeki iş hacimlerindeki artışın rüzgarını artlarına alarak kullanıcıları için birçok kampanya hazırladıklarını aktaran İbrahim Bayır, “E-çözümlerin etraf dostu olmasının yanı sıra pratik ve düşük maliyetli yapısı şirketlerin bu uygulamaya geçişini hızlandırıyor. Biz de BirFatura kullanıcılarımızın bu tahlillerden en uygun halde yararlanmasını sağlamak ismine birçok kampanya düzenliyoruz.

Gelir Yönetimi Başkanlığınca lisanslı entegratör olmanında verdiği misyon ile tasarladığımız ‘Birlikte Büyüyelim’ kampanyasıyla şirketlerin aylık toplam 20 e-arşiv ve e-fatura sürecini fiyatsız olarak sunmanın yanı sıra e-faturaya geçiş sürecini de bedelsiz hale getiriyoruz.

İşletmeler sistemde kaldıkları takdirde 10 yıl boyunca paneli fiyatsız olarak kullanabiliyor. 21. fatura evresine gelindiğinde ise işletmeler kâfi finansal olgunluğa eriştiği için kontör satın alarak fatura süreçlerine devam edebiliyor” dedi.

ŞİRKETLER GİB LİSANSLI ENTEGRATÖR ARIYOR

Pandeminin akabinde kimi alışkanlıklara geri dönülse de dijitaldeki mobilitenin hayatımızın bir kesimi olmaya devam edeceğini aktaran BirFatura CEO’su İbrahim Bayır, e-çözümler için GİB lisanslı entegratör seçecek şirketlere şu tavsiyelerde bulundu:

“E-fatura başta olmak üzere e-çözümlerinde bir yazılım firması seçmek şirketler için değerli bir evreyi oluşturuyor. Bu yüzden işletmelerin seçecekleri firmada iş sürekliliği, bilgi güvenliği evrakları ve özel entegratör yetkinliklerini aramaları gerekiyor.

2021’de Yılın En Başarılı E-ticaret Yazılım Tahlilleri Marka Ödülü’nü layık görülmüş ve Bilişim 500 şirketleri ortasında yer alan yerli bir şirket olarak e-ticarete dayalı tüm operasyonel süreçlerde şirketlere dayanak veriyoruz.

Kullanıcılarımız e-çözüm alanındaki tüm fırsatlardan en düzgün biçimde yararlanmaları için uygulama alanlarımızı genişletmeyi hedefliyoruz.”

Related Posts

Moskova Borsasında kayıplar yüzde 10’u aştı

Moskova Borsası, Ukrayna’daki ayrılıkçı idarelerin Rusya’ya katılmak için başlattığı referandumlar ve Rusya’da ilan edilen kısmi seferberlik …

Çavuşoğlu: Gübre konusunda bazı çözüm yolları bulduk

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul toplantıları kapsamında ABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’taki temaslarını …

Santiment: Bu Altcoin Çakılabilir! Bu 2 Coin ise Ralli Yapabilir

Santiment, en son analizlerinde, artan short pozisyonlar nedeniyle altcoin piyasasında sert düşüşler beklediğini belirtti. Sosyal hacim …

Bu Binance Altcoin’i İçin Gözler 30 Eylül’de! İşte Beklentiler

Binance Chain (BNB), yatay hareketine devam ederken 30 Eylül’de önemli bir fiyat testiyle karşı karşıya. Fiyatı simetrik bir üçgen formasyonunda …

Yedi yıl boyunca hasta muayene etmiş: Profesörlüğü geri alındı

Gaziantep’te Semih Giray isimli doktorun usulsüz belgeyle elde ettiği “Profesör” unvanını kullanarak yedi yıl boyunca hem üniversite …

Reuters’a konuşan Türk yetkili: Erdoğan, Washington’a gidecek

Reuters ajansına konuşan üst düzey bir Türk yetkili, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden’ın bu ayın sonunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.