AKP’li belediye evvel işi verip, sonra ihale yapmış

Konya’da AKP’li Yunak İlçe Belediyesi, ‘metruk binaların yıkımı ve nakli işi’ ihalesine çıktı. 3 firmanın katıldığı ihaleyi en düşük teklifi veren Turabhan isimli firma aldı.

Konya’da AKP’li Yunak İlçe Belediyesi 13 Haziran’da ‘metruk binaların yıkımı ve nakli işi’ ihalesine çıktı.

İhaleye Abdulaziz Özmen 1 milyon 748 bin, Yılmaz Avcı 1 milyon 579 bin, Turabhan İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti ise 2 milyon 664 bin TL’lik teklif verdi.

İHALE, YÜKSEK TEKLİF VEREN FİRMAYA VERİLDİ

Teklifleri kıymetlendiren AKP’li Belediye ihaleye düşük teklif veren Abdulaziz Özmen ve Yılmaz Avcı’nın tekliflerini ‘teklif edilen bedelin sayı ve yazı olarak sayı ve yazı ile birbirine uygun olarak açıkça yazılması üzerinde kazıntı, silinti, düzeltme bulunmamasını’ münasebet göstererek kabul etmedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Düşük teklif vermelerine karşın ihaleyi alamayan Yılmaz Avcı, AKP’li belediyenin ihaleye fesat karıştırdığını ileri sürdü.

İhaleyi alan firmanın ihaleden 2 ay evvel işe başladığını söyleyen Avcı, AKP’li belediye hakkında cürüm duyurusunda bulunduklarını söz etti.

Devletin bir milyon 300 bin liraya yakın parasının buhar olduğunu kaydeden Avcı, şunları söyledi:

*Belediye yaptığı ihalede 1 milyon 579 binlik teklifimizi güya harf yanılgısı var diye iptal edip ve en yüksek teklifi veren firmaya ihaleyi verdi.

*Belediye ihaleye yüksek fiyat vermemize karşın teklifimizi komik münasebetlerle reddetti. Ben belgeyi 17 kere denetim ettim.

*40 yıldır ihalelere girerim ve mevzuata yargıcım.  Daha sonra durumu araştırdık ve ihaleyi alan firmanın aslında 2 aydır işe başladığını öğrendik.

*İhaleye fesat karıştırıldı ve burada devletin bir milyon 300 bin liraya yakın parası buharlaştırıldı.

*Şu an Yunak ilçesi soyup soğana çevriliyor. Mevzuyla ilgili Cumhuriyet Savcılığına ve CİMER’e kabahat duyurusunda bulunduk.

Related Posts

Ian Kasırgası’nda meyyit sayısı artıyor

ABD’nin güney kıyılarına, 28 Eylül’de, kategori dört şiddetinde uluşan Ian Kasırgası, 29 Eylül’de Güney Carolina eyaletini vurduktan sonra …

Pir Khalid Yasin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’da övgü dolu kelamlar

Hıristiyan inancına mensupken 57 yıl evvel dava arkadaşı Malcolm X’in sayesinde İslam ile müşerref olan Pir Khalid Yasin’in en âlâ dostları …

Rusya’nın Ukrayna’daki başarısızlığı, Putin’in müttefiklerini birbirine düşürdü

Ukrayna’nın 4 bölgesini ilhak etme kararıyla dünyada reaksiyon çeken Rusya’nın Donetsk’in stratejik Lyman kentinden geri çekilmesi Rusya içinde …

Dışişleri’nden ilhaka tepki: Reddediyoruz

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye, 2014 yılında yapılan gayrımeşru bir referandumla Kırım’ın Rusya tarafından ilhakını …

FIFA’ya mektup: Dünya Kupası’ndan men edin

İran’da olaylar sürüyor. Son olarak A Ulusal Kadro oyuncuları maç öncesi seremonisine siyah ceketlerle çıkmışlardı.   İran’daki bayan hakları …

CHP’li büyükşehir belediye liderlerinden ortak bildiri

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP’li 10 büyükşehir belediye lideri buluşmasının ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.