Ahmet Davutoğlu Devlet Bahçeli’ye seslendi: Ruhsal sıhhatiniz konusunda telaşlıyım

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli‘ye toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla seslendi.

Davutoğlu, Bahçeli’yi gönderisine etiketleyerek; “Sayın Bahçeli, bugün biraz uykusuz kalmanızı rica ediyorum. Saat 23:30’u bekleyin lütfen” tabirlerini kullanmıştı. 

Davutoğlu, Bahçeli’nin “Serok artık kartını açık oynamaktadır. Ve PKK tezlerini savunacak kadar çukurlaşmıştır. Serok Ahmet, Türkiye’nin başına sarılmış beladır, kumanda edilen mandacıdır, geçmişi ve geleceğiyle siyasi kundakçıdır” sözlerine toplumsal medyadan yayınladığı görüntü ile karşılık verdi. 

Davutoğlu, “Sayın Bahçeli, son küme konuşmanızı dinlerken sizin isminize çok üzüldüm. Yeniden asabi bir yüz, yeniden sert cümleler, yeniden hakaret lisanı ve her haliyle yüreğiyle lisanı ortasında bağı olmayan bir gördüm. Sizin ruhsal sıhhatiniz konusunda önemli biçimde kaygılıyım” dedi.

“BİR İNSAN NASIL BU KADAR ÖFKELİ OLABİLİYOR”

Davutoğlu’nun Bahçeli’ye seslenişi şöyle: 

  • Sayın Bahçeli, son küme toplantısını dinlerken sizin isminize tekrar çok üzüldüm. Tekrar asabi bir yüz, yeniden sert cümleler, tekrar hakaret lisanı. Ve her haliyle yüreğiyle lisanı ortasında bağı olmayan bir insan gördüm. Daha evvelki bir hasbihalimizde ‘aman kendinize dikkat edin’ demiştim. Artık bir sefer daha söylüyorum: Sizin ruhsal sıhhatiniz konusunda önemli formda dertliyim.
  • Bir insan nasıl bu kadar öfkeli olabiliyor. Lisanına nasıl bu kadar ağır sözler yükleyebiliyor. Mevlana’nın bir kelamı var: ‘Kalp deniz, lisan kıyıdır; denizde ne varsa kıyı odur’ Aslında sizin şu anda anlıyorum ki sorununuz dilinizde değil, kalbinizde. Şu anda akademik hayatta olsam bir doktora öğrencime sözcükler, mimikler ve siyaset bağı bağlamında sizi incelemesini tavsiye ederdim.

“ERDOĞAN İLE AHLAT’A GİTMİŞLİĞİNİZ VAR DOĞU ADINA”

  • Bir sonuca aslında ben ulaştım: Sizin sorununuz yalnızlık. İnsan insanın şifasıdır Sayın Bahçeli. Siz insan ortasına karışmadığınız için, Diyarbakır’a gidemediğiniz için mesela, Kürtlerin halini anlayamazsınız. Toroslara Yörüklerin ortasına karışmadığınız için onları da anlayamazsınız. Sizi son olarak Trakya’da ne vakit gördük Sayın Bahçeli, ya da Erzurum’da.
  • Hakkınızı yemeyelim, Sayın Erdoğan ile Ahlat’a gitmişliğiniz var Doğu ismine. Resmi protokolle, resmi bir formda. Sayın Bahçeli ile aramızdaki fark bu. Siz bizi anlayamazsınız. Lakin ben sizi anlıyorum. Sizin niçin öfkeli olduğunuzu da biliyorum. Diyarbakır’da yayınlamış olduğumuz, demokratik geleceğimizin inşası Kürt Sıkıntısı Çalıştayı’na takmışsınız.

“SİZİN ZIT KUTBUNUZ OLAN ÖRGÜT DE RAHATSIZ OLUR”

  • Hayır, aslında ondan rahatsız değilsiniz. Ona geleceğim fakat siz ondan rahatsız değilsiniz. Siz neden rahatsızsınız biliyor musunuz? Daha bir ay evvel, Antalya’da Yörük Ahmet diye karşılanan birinin bundan bir kaç gün evvel Diyarbakır’da Serok Ahmet diye gür bir sesle karşılanmasından rahatsızsınız. Siz Doğu’da ve Batı’da, Türkler ve Kürtler, Sünniler ve Aleviler tarafından tıpkı anda sevilen herkesten rahatsız olursunuz. Sizin zıt kutbunuz olan örgüt de rahatsız olur. Çok değişik.
  • Bahsettiğiniz çalıştayla ilgili bir siz rahatsız oldunuz bir de terör örgütü. Zira biz sizlerin beslendiği o nefret lisanını kurutmaya geliyoruz. Zira biz sizlerin beslendiğiniz o kutuplaştırıcı lisanı tasviye etmeye geliyoruz. Onun için yeni bir zihniyet diyoruz. Ne demişiz 10 unsurda, yeni bir zihniyet demişiz. Buna mı karşısınız?
  • Çünkü siz eski zihniyetin, 90’lı yılların zihniyetinin hakim olmasını istiyorsunuz. Yerli bir yaklaşım demişiz. Buna mı karşı çıkıyorsunuz. Evet bu ülkenin insanları, bu toprakların çocukları siz isteseniz de istemeseniz de yerli bir metotla anlaşacaklar. Fikir ve tabir özgürlüğü demişiz. Buna mı karşı çıkıyorsunuz. Doğrudur karşı çıkarsınız. Zira sizin üzere düşünmeyen herkes, sizin için ya hain ya terörist. Alışın Sayın Bahçeli, sizden farklı düşünenler de bu ülkenin vatandaşları. Ne demişiz, anadilde eğitim demişiz. Allah aşkına anadil Allah’ın insanlara bir lütfudur. İsteyen istediği lisanı öğrenir, öğretir. Birebir metinde görmüyor musunuz, resmi lisanımız Türkçe diyoruz. Feqiyê Teyran’ın o hoş Kürtçesini anlayabilseydiniz, Yunus Emre’den farklı bir şey söylemediğini görürdünüz.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP başkanı Bahçeli, partisinin bu haftaki TBMM’deki küme toplantısında yaptığı konuşmada Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun, “Demokratik Geleceğimizin İnşası: Kürt Meselesi” çalıştayında yaptığı konuşmaya işaret ederek “Bu çalıştaya PKK’lıların ve FETÖ’cülerin aleni iştiraki bölücü bir provokasyondur. Serok artık kartını açık oynamaktadır ve PKK tezlerini savunacak kadar çukurlaşmıştır. Serok Ahmet, Türkiye’nin başına sarılmış beladır, kumanda edilen mandacıdır, geçmişi ve geleceğiyle siyasi kundakçıdır” diye konuşmuştu.

Related Posts

Rusya’nın Ukrayna’daki başarısızlığı, Putin’in müttefiklerini birbirine düşürdü

Ukrayna’nın 4 bölgesini ilhak etme kararıyla dünyada reaksiyon çeken Rusya’nın Donetsk’in stratejik Lyman kentinden geri çekilmesi Rusya içinde …

Dışişleri’nden ilhaka tepki: Reddediyoruz

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye, 2014 yılında yapılan gayrımeşru bir referandumla Kırım’ın Rusya tarafından ilhakını …

FIFA’ya mektup: Dünya Kupası’ndan men edin

İran’da olaylar sürüyor. Son olarak A Ulusal Kadro oyuncuları maç öncesi seremonisine siyah ceketlerle çıkmışlardı.   İran’daki bayan hakları …

CHP’li büyükşehir belediye liderlerinden ortak bildiri

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP’li 10 büyükşehir belediye lideri buluşmasının ortak …

‘Elimiz kolumuz bağlı kalmayız’

Denizli’de, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaretinde gündeme dair açıklamalar yapan Çavuşoğlu, dünyada her coğrafyadan yüzünü Türkiye’ye dönen …

SMA hastası Eliz’in annesi: Kampanyamız yavaş ilerliyor

Doğduğunda beslenme sorunu yaşayan ve 3,5 aylıkken bronşit geçiren Eliz Lina’ya birinci başta ‘gevşek bebek, tembel bebek sendromu’ teşhisleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.