ABD Senatörü: Amerikalılar Bu Kripto Paraya Akın Ediyor!

ABD senatörü Cynthia Lummis’e göre genç Amerikalılar, dolar yerine kripto para piyasasına, özellikle ‘dijital altına’ yöneliyor.

Cynthia Lummis, genç Amerikalıların neden kripto paralar akın ettiğini açıklıyor

Wyoming eyaletinden Amerikalı bir avukat ve senatör olan Cynthia Lummis, geçtiğimiz günlerde genç Amerikalılar arasında kripto paralara yönelik artan ilgiye dikkat çekti. Yakın tarihli bir tweet’te, bu eğilimin Bitcoin’in “sağlam para” (sound money) olmasından kaynaklandığını belirtti.

“Sound money” terimi, arzı ve dolayısıyla değeri yeni birimlerle seyreltmenin zor olduğu, zaman içinde güvenilir bir değer saklama işlevi gören bir para türünü ifade eder. Ethereum için kullanılan “ultrasound money” terimi, ETH arzının düşüşüne odaklanan bir Ethereum mem’dir.

Kripto sahnesi, küresel yatırımcıların bu yıl %4,2’ye yükselmesiyle önemli ölçüde küresel ilgi topladı. Triple-A’dan alınan verilere göre, Amerikalıların %13,22’si veya 44,9 milyon kişinin kripto sahibi olması büyük katkı sağlıyor. Ayrıca, ABD’deki kripto sahiplerinin %44,49’u 18 ile 34 yaşları arasındadır.

Lummis’e göre ‘Amerikalının Bitcoin’e ilgi duymasının nedeni’

Senatör Lummis’e göre, federal hükümetin “açık çekler” yazmayı içeren bir harcama alışkanlığı var. Bu da hükümetin sınırsız para basıp harcadığı gerçeğini ortaya çıkarıyor. Bu eğilim, geçtiğimiz Mart ayında Silikon Vadisi Bankası için hazırlanan kurtarma planında belirginleşti.

Ayrıca altın standardının aşındığına, yani kağıt paranın artık altınla değil, hükümetin değerini onurlandırma sözüyle desteklendiğine dikkat çekiyor. Senatör Lummis, bu faktörlerin insanları güvenebilecekleri alternatif para birimi biçimlerine yönlendirdiğini ima etti. Ayrıca internet, insanların Bitcoin hakkındaki bilgilere erişmesini ve çevrimiçi ticaret yapmasını kolaylaştırıyor.

Cynthia Lummis, kripto paraları savunmaya devam ediyor

“Kripto Kraliçesi” olarak anılan Senatör Lummis, ABD Kongresi’nde Bitcoin’i ilk benimseyenlerden biriydi. Ayrıca, kripto endüstrisi için olumlu anlatıları savunmaya devam ediyor. Geçen Haziran ayında, ABD’deki kripto düzenlemelerinin sınırlamalarını vurguladı. Piyasanın “20. yüzyıl düzenlemeleri” ile düzenlendiğinin altını çizdi.

Senatör Lummis, geçtiğimiz Haziran ayında Senatör Kirsten Gillibrand ile kripto endüstrisini denetleyen net düzenlemeler sundu. Ayrıca, düzenlemeler için iki partili bir yasa tasarısı çıkardı. Bununla birlikte geçen ay, tasarıyı yeniden yapılandırma ve bu ay müzakere edilmek üzere Kongre’ye geri getirme planlarının yolda olduğunu da açıkladı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Lummis’un Ethereum hakkında görüşleri tamamen farklı. ABD’li Senatör, Ethereum’un menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in emtia olarak kabul edilemeyecek tek kripto para olduğunu belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*